Nákup a výkup zlata

Pravidla nákupu a výkupu investičního zlata

Pravidla Nákupu

1. Platba

Nabízíme různé způsoby úhrady, které si můžete vybrat v kroku objednávky Platba a doprava. Po zpracování objednávky Vám bude zaslána faktura na Vámi zvolenou e-mailovou adresu.

Bankovní převod

Po zvolení tohoto způsobu platby Vám budou v posledním kroku objednávky zobrazeny všechny informace pro bankovní prevod a také QR kód v případě platby z mobilního telefonu. Po dokončení objednávky dorazí na Vámi zvolený e-mail potvrzení objednávky a platební pokyny k úhradě s informacemi o bankovním účtě. Zde se bude nacházet částka k úhradě, variabilní symbol, termín splatnosti a číslo účtu.

Objednávku budeme zpracovávat až po připsání peněz na náš účet. Po uplynutí termínu splastnosti bude neuhrazená objednávka stornována.

Dobírkou při převzetí zásilky - objednávky do celkové hodnoty 50 000 Kč

Při odeslání zboží Českou poštou a Zásilkovnou si můžete zvolit způsob úhrady tzv. dobírkou.  Hotovost zaplatíte při předání zásilky přímo kurýrovi nebo po uložení zásilky na přepážce České pošty, popřípadě Zásilkovny, kde platba může proběhnout i platební kartou. (Při zásilkovny si zkontrolujte, zda-li vaše pobočku platbu kartou podporuje.). Při vyšších částkách dobírka není možná, abychom Vás vyvarovali hrozbě při předávání většího obnosu peněz. Dobírka je zpoplatněna částkou 39 Kč, v případě zásilkovny 29 Kč.

Dárkovým poukazem a slevovým kódem

Kód dárkového poukazu či slevový kód můžete vložit do objednávky v nákupním košíku. Po zapsání bude okamžitě daná částka odečtena z celkové ceny. Některé slevové kódy a vouchery jsou časově omezené a lze je uplatnit pouze na vybraný sortiment.

2. Doručení zboží

Způsoby dopravy, které nabízíme:

Zásilkovna

Veškeré investiční produkty odesíláme zdarma včetně pojištění na celou částku objednávky.

Objednávky u Zásilkovny odesíláme pouze do celkové hodnoty nepřevyšující 20 000 Kč. Každý objednávka je pojištěná až do této výše.

Česká pošta

Veškeré investiční produkty odesíláme zdarma včetně pojištění na celou částku objednávky.

Osobní odběr

Osobní odběr probíhá pouze po předešlé domluvě anebo při objednávce převyšující 1 000 000 Kč z důvodu pojištění. Tento odběr probíhá pouze v České republice za individuálních podmínek.

3. Fixace ceny

Co je fixace ceny

Fixace ceny se týká procesu potvrzování a konečného určování ceny investičních kovů, které podléhají výkyvům na světových komoditních burzách. Ceny investičních kovů se určují kombinací aktuální spotové ceny a ceny měnového páru CZK/EUR.

Kdy se cena fixuje

U objednávky do 100 000 Kč se fixace ceny provádí automaticky při potvrzení objednávky v e-shopu a zaplacením (nejdéle do 24 hodin). Cena v objednáce je pak finální.

Při objednávkách o celkové hodnotě vyšší než 100 000 Kč a zároveň při výkyvu trhu ve výši 1% směrem nahoru i dolů fixace probíhá individuálně.

Fixační hodiny

Fixace probíhají v takzvaných fixačních hodinách. Konkrétně v každý pracovní den v době od 9.00 do 16:45 (mimo svátky). 

Postup při fixaci ceny

Fixace ceny probíhá pouze po uhrazení platby převodem na náš účet.

Při výkyvu trhu se vám automaticky ozve naše fixační oddělení. 

Zákazník sám si při fixaci určí, zda si přeje cenu zafixovat (cena zůstane stejná), nebo fixaci odloží. Při odložení si zákazník sám hlídá cenu objednaných investičních produktů a rozhodne se při fixačních hodinách, kdy fixace proběhne. Fixace pak probíhá na e-mail: info@zlatykarat.cz nebo po předešlé domluvě telefonním hovorem.

Podmínky fixace

Na fixaci nemají nárok zákazníci, kteří v minulosti objednávku nezaplatili, nepřevzali, provedli storno objednávky nebo porušili jiné pravidlo z všeobecných podmínek. (viz. Všeobecné podmínky)


Pravidla výkupu

1. Obecná kritéria

U investičního zlata a jiných produktů zakoupených u nás garantujeme i zpětný odkup. Podmínkou tohoto výkupu je zdokladnění předchozího prodeje (Námi vydaná kupní smlouva/faktura shodná s interní databází atd.).
Nabízíme výkup investičního zlata i od jiných dodavatelů, ale jejich odkup negarantujeme. Vykupujeme pod podmínkou prokázání ryzosti a pravosti Vámi nabízeného zboží (faktura od prodejce, darovací smlouva apod.). U výkupu investičního zlata provádíme zkoušku ryzosti na spektrometru a popřípadě jinými metodami nezbytnými k určení ryzosti zlata.

Výkup vždy provádíme po ověření totožnosti prodávajícího podle platného průkazu (Občanský průkaz/Pas) a po kontrole nezbytných certifikací. Prodávající musí být starší 18 let.

2. Výkupní cena

Výkupní cena investičního zlata a jiných drahých kovů se odvíjí od cen na světových trzích. Zlaté investiční slitky a cihly prodávané na stránce zlatykarat.cz mají svou orientační výkupní cenu zveřejněnou přímo v e-shopu u konkrétní položky a pod pravidlami výkupu. Pro všechny ostatní vykupované výrobky platí individuální podmínky výkupu, pokud není uvedeno jinak. Společnost AURELIAN s.r.o. si vyhrazuje právo výši výkupní ceny kdykoliv změnit.

Přesnou cenu Vám naši kolegové s radostí sdělí po vyplnění výkupního formuláře.

U poškozených slitků a cihel je také nutno předložit nabývací dokumenty o koupi. Výrazně poškozené investiční zlato a zlato bez certifikace nevykupujeme. 

Přibližná výkupní cena našich produktů: 

Investiční zlatý slitek 1g - Metalor (Z1001) 1 480 Kč
Investiční zlatý slitek 2g - Metalor (Z1002) 2 797 Kč
Investiční zlatý slitek 5g - Metalor (Z1003) 6 903 Kč
Investiční zlatý slitek 10g - Metalor (Z1004) 13 456 Kč
Investiční zlatý slitek 20g - Metalor (Z1005) 27 059 Kč
Investiční zlatý slitek 31,1g - Metalor (Z1006) 42 403 Kč
Investiční zlatý slitek 50g - Metalor (Z1007) 68 305 Kč
Investiční zlatý slitek 100g - Metalor (Z1008) 136 856 Kč
Investiční zlatá cihla 100g - Metalor (Z1009) 136 772 Kč
Investiční zlatá cihla 250g - Metalor (Z1010)  342 166 Kč
Investiční zlatá cihla 500g - Metalor (Z1011) 684 586 Kč
Investiční zlatá cihla 1000g - Metalor (Z1012) 1 357 575 Kč
Investiční stříbrný slitek 100g - Metalor (Z1013) 1 769 Kč
Investiční stříbrný slitek 250g - Metalor (Z1014) 4 358 Kč
Investiční stříbrný slitek 500g - Metalor (Z1015) 8 573 Kč
Investiční stříbrný slitek 1000g - Metalor (Z1016) 17 089 Kč
Investiční platinový slitek 100g - Metalor (Z1017) 62 776 Kč
Investiční platinový slitek 1000g - Metalor Z1018) 649 862 Kč

Pro přesnou cenu vyplňte Výkupní formulář. Při výkupu jiných značek je tento proces obdobný.

3. Postup výkupu

Máte-li zájem o výkup investičního zlata, vyplňte výkupní formulář na našich stránkách a my Vás poté budeme kontaktovat.

Investiční zlato nám můžete po předešlé domluvě poslat Českou poštou anebo předat osobně. Naši pověření pracovníci rozhodnou, zda bude doručené zboží vykoupeno, bude provedena optická kontrola, zkouška ryzosti na spektrometru a kontrola certifikace. Následně Vám bude nabídnuta výkupní cena. Pokud naši nabídku odmítnete, bude vám zboží vráceno. Při akceptaci ceny s Vámi sepíšeme kupní smlouvu s popisem zboží a dohodnutou cenou. Po podpisu této smlouvy Vám budou do 10 pracovních dnů vyplaceny peníze na bankovní účet formou převodu. Peníze v hotovosti nevyplácíme. Fixace ceny vždy probíhá dne cen platných v okamžiku provádění výkupu a Vaším potvrzením. Výkupní cena tedy odpovídá výkupní ceně v den uzavření dohody, podpisem výkupní smlouvy a převzetí nabízeného zboží do rukou společnosti AURELIAN s.r.o.

Zboží musí být ve stejném stavu jako při nákupu (nepoškozený obal, nepoškozený certifikát a zboží jako takové musí být bez vad). V případě, že je zboží, obal či certifikace jakkoliv poškozená bude výkupní cena snížena nebo bude výkup odmítnut. 

V případě pochybnosti o pravosti zboží si společnost AURELIAN s.r.o. vyhrazuje právo na ověření pravosti zboží, na které má 10 pracovních dní od převzetí zboží. Při odmítnutí Vám bude zboží vráceno.

Nevykupujeme šperky, úlomky zlata, pruty a jiné zlomkové zlato. Kolorované zboží a kovy jinak zušlechtěné. Mince, medaile v kombinaci se sklem i bez a jiné produkty obsahující drahé kovy.