Doprava a platba

Pravidla Nákupu

1. Platba

Nabízíme různé způsoby úhrady, které si můžete vybrat v kroku objednávky Platba a doprava. Po zpracování objednávky Vám bude zaslána faktura na Vámi zvolenou e-mailovou adresu.

Bankovní převod

Po zvolení tohoto způsobu platby Vám budou v posledním kroku objednávky zobrazeny všechny informace pro bankovní prevod a také QR kód v případě platby z mobilního telefonu. Po dokončení objednávky dorazí na Vámi zvolený e-mail potvrzení objednávky a platební pokyny k úhradě s informacemi o bankovním účtě. Zde se bude nacházet částka k úhradě, variabilní symbol, termín splatnosti a číslo účtu.

Objednávku budeme zpracovávat až po připsání peněz na náš účet. Po uplynutí termínu splastnosti bude neuhrazená objednávka stornována.

Dobírkou při převzetí zásilky - objednávky do celkové hodnoty 50 000 Kč

Při odeslání zboží Českou poštou a Zásilkovnou si můžete zvolit způsob úhrady tzv. dobírkou.  Hotovost zaplatíte při předání zásilky přímo kurýrovi nebo po uložení zásilky na přepážce České pošty, popřípadě Zásilkovny, kde platba může proběhnout i platební kartou. (Předem si zkontrolujte, zda-li vaše pobočka tuto možnost nabízí.). Při vyšších částkách dobírka není možná, abychom Vás vyvarovali hrozbě při předávání většího obnosu peněz. Dobírka je zpoplatněna částkou 39 Kč. U zásilkovny 29 Kč.

Dárkovým poukazem a slevovým kódem

Kód dárkového poukazu či slevový kód můžete vložit do objednávky v nákupním košíku. Po zapsání bude okamžitě daná částka odečtena z celkové ceny. Některé slevové kódy a vouchery jsou časově omezené a lze je uplatnit pouze na vybraný sortiment.

2. Doručení zboží

Způsoby dopravy, které nabízíme:

Zásilkovna:

Veškeré investiční produkty odesíláme zdarma včetně pojištění na celou částku objednávky.

Objednávky u Zásilkovny odesíláme pouze do celkové hodnoty nepřevyšující 20 000 Kč. Každý objednávka je pojištěná až do této výše.

Česká pošta:

Veškeré investiční produkty odesíláme zdarma včetně pojištění na celou částku objednávky.

Osobní odběr:

Osobní odběr probíhá pouze po předešlé domluvě anebo při objednávce převyšující 1 000 000 Kč z důvodu pojištění. Tento odběr probíhá pouze v České republice za individuálních podmínek.

3. Fixace ceny

Co je fixace ceny

Fixace ceny se týká procesu potvrzování a konečného určování ceny investičních kovů, které podléhají výkyvům na světových komoditních burzách. Ceny investičních kovů se určují kombinací aktuální spotové ceny a ceny měnového páru CZK/EUR.

Kdy se cena fixuje

U objednávky do 100 000 Kč se fixace ceny provádí automaticky při potvrzení objednávky v e-shopu a zaplacením (nejdéle do 24 hodin). Cena v objednáce je pak finální.

Při objednávkách o celkové hodnotě vyšší než 100 000 Kč a zároveň při výkyvu trhu ve výši 1% směrem nahoru i dolů fixace probíhá individuálně.

Fixační hodiny

Fixace probíhají v takzvaných fixačních hodinách. Konkrétně v každý pracovní den v době od 9.00 do 16:45 (mimo svátky). 

Postup při fixaci ceny

Fixace ceny probíhá pouze po uhrazení platby převodem na náš účet.

Při výkyvu trhu se vám automaticky ozve naše fixační oddělení. 

Zákazník sám si při fixaci určí, zda si přeje cenu zafixovat (cena zůstane stejná), nebo fixaci odloží. Při odložení si zákazník sám hlídá cenu objednaných investičních produktů a rozhodne se při fixačních hodinách, kdy fixace proběhne. Fixace pak probíhá na e-mail: info@zlatykarat.cz nebo po předešlé domluvě telefonním hovorem.

Podmínky fixace

Na fixaci nemají nárok zákazníci, kteří v minulosti objednávku nezaplatili, nepřevzali, provedli storno objednávky nebo porušili jiné pravidlo z všeobecných podmínek. (viz. Všeobecné podmínky)