Fixační podmínky

Co je fixace ceny

Fixace ceny se týká procesu potvrzování a konečného určování ceny investičních kovů, které podléhají výkyvům na světových komoditních burzách. Ceny investičních kovů se určují kombinací aktuální spotové ceny a ceny měnového páru CZK/EUR.

Kdy se cena fixuje

U objednávky do 100 000 Kč se fixace ceny provádí automaticky při potvrzení objednávky v e-shopu a zaplacením (nejdéle do 48 hodin). Cena v objednáce je pak finální.

Při objednávkách o celkové hodnotě vyšší než 100 000 Kč a zároveň při výkyvu trhu ve výši 1% směrem nahoru i dolů fixace probíhá individuálně.

Fixační hodiny

Fixace probíhají v takzvaných fixačních hodinách. Konkrétně v každý pracovní den v době od 9.00 do 16:00 (mimo svátky). 

Postup při fixaci ceny

Fixace ceny probíhá pouze po uhrazení platby převodem na náš účet.

Při výkyvu trhu se vám automaticky ozve naše fixační oddělení. 

Zákazník sám si při fixaci určí, zda si přeje cenu zafixovat (cena zůstane stejná), nebo fixaci odloží. Při odložení si zákazník sám hlídá cenu objednaných investičních produktů a rozhodne se při fixačních hodinách, kdy fixace proběhne. Fixace pak probíhá na e-mail: info@zlatykarat.cz nebo po předešlé domluvě telefonním hovorem.

Podmínky fixace

Na fixaci nemají nárok zákazníci, kteří v minulosti objednávku nezaplatili, nepřevzali, provedli storno objednávky nebo porušili jiné pravidlo z všeobecných podmínek. (viz. Všeobecné podmínky)

Výhody fixace

Při nevýhodné ceně může zákazník počkat na lepší cenu.

Zákazník si určí sám, kdy nákup zrealizuje.